Лабораторні дослідження: Паразитологічні дослідження людини та тварин
Клініко-діагностичні дослідження

ГЕЛЬМІНТИ – ПАРАЗИТИ ЛЮДИНИ І ТВАРИНИ

300 видів гельмінтів (паразитів) спричинюють захворювання людей. На території країн СНД таких видів 150, в Україні – 30.

У хребетних тварин є 3584 види гельмінтів: трематод – 1056; моногеней – 453; цестод – 802; нематод – 1114, акантоцефал – 159.

78 видів є спільними для тварин і людей: фасціоли, дикроцелії та опісторхи – паразитують у жовчних ходах печінки і протоках підшлункової залози, трихінели – під сарколемою м'язових волокон посмугованих м'язів, дирофілярії – в підшкірній клітковині та в порожнинах серця; гонгілонеми – під слизовою оболонкою стравоходу; капілярії – уражають печінку, легені, кишечник.

Є гельмінти для яких людина є проміжним хазяїном, а тварина – дефінітивним (з гельмінтозів це ехінококоз, а із протозоозів – токсоплазмоз). Або навпаки людина є дефінітивним хазяїном, а тварина – проміжним.

Гельмінти Taenia saginata i Taenia solium паразитують тільки у людини. Їх личинкові стадії, цистицерки, паразитують у тварин і викликають цистицеркози.

У великої рогатої худоби, буйволів, яків, зебу і північних оленів це збудник Cysticercus bovis, а у свиней, собак, котів, кролів, зайців, медведів і людини – Cysticercus cellulosae.

У людини може паразитувати і личинкова стадія тому вона може бути одночасно дефінітивним та проміжним хазяїном.

Тривалість життя опісторхів в організмі м'ясоїдних тварин становить до 8 років, а в людини – до 40 років.

СУЧАСНИЙ СТАН

Останнім часом в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості паразитарних хвороб, що мають епізоотологічне та епідеміологічне значення.

Гельмінти викликають алергізацію організму людей та тварин, що спричинює ослаблення імунітету та розвиток інших хвороб, в тому числі й онкологічних.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПАРАЗИТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Матеріалом для паразитологічних досліджень на наявність гельмінтів, їх фрагментів, личинок і яєць та цист і ооцист найпростіших є фекалії, сеча, дуоденальний вміст, жовч, мокрота, ректальний і перианальний слиз, кров, м’язова тканина, а ектопаразитів – зскрібки шкіри тварин та людей, а також проби грунту і води, змиви з овочів, фруктів та об'єктів приміщень і довкілля.

МЕДИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ
ПП Медичний центр «Латона»
вул. Шевченка, 44
Паразитологічні дослідження людини та тварин. Клініко-діагностичні дослідження.
Лабораторія Паразитології гуманної і ветеринарної медицини. Полтава, вул. Шевченка, 44.

Телефони для довідок: (0532) 50-67-90, 095-092-55-29, 068-769-79-89
Час роботи: Пн.– Пт. з 8-30 до 14-00.

Методи та принципи роботи паразитологічної лабораторії (пам'ятка медпрацівнику)

Лабораторні дослідження на гельмінтози, протозоози, арахнози, ентомози проводяться в лабораторії «Паразитології гуманної і ветеринарної медицини» медичного центру «Латона» (м. Полтава, пл. Павленківська, 3д). Досвідчені фахівці виконують комплексні паразитологічні дослідження людей і тварин.

Паразитологічні дослідження людини та домашніх і сільськогосподарських тварин на гельмінтози, протозоози, арахнози і ентомози:

 • дослідження проб фекалій;
 • дослідження проб сечі;
 • дослідження проб мокротиння.
 • Клініко-діагностичні дослідження (пункт забору матеріалу):

 • Загальний аналіз крові (венозної);
 • Загальний аналіз сечі;
 • Біохімія крові.
 • ПАМ’ЯТКА ПАЦІЄНТУ

  1. Проби фекалій після дефекації відбирають з поверхні різних ділянок вкількості не менше 50 г (об'ємом приблизно від чайної до столової ложки) впосуд із скла або пластиковий контейнер з кришкою. Проби фекалій відбирають вранці і транспортують в лабораторію для дослідження.
  2. Для виявлення яєць стронгілоїдів проби фекалій досліджують не пізніше 1 години після дефекації. Для виявлення личинок стронгілоїдів, яєць анкілостомід і трихостронгілід досліджують проби фекалій не пізніше 4 годин після дефекації.
  3. Для виявлення вегетативних (рухливих) форм дизентерійної амеби – не пізніше 20 хв після дефекації або 40 хв, якщо проби фекалій зберігали за температури 4 С. Для виявлення вегетативних (рухливих) форм лямблій проби фекалій досліджують не пізніше 1 години після дефекації.
  4. При неможливості проведення дослідження проб фекалій у вказані строки їх консервують. Фізичний метод передбачає зберігання проб фекалій за низької температури від 0 до 4 С не більше 1 доби.

  До уваги ветеринарних лікарів та власників фермерських господарств

 • Визначення ступеня забруднення об'єктів навколишнього середовища збудниками паразитарних хвороб.
 • Підготовка демонстраційних макро- та мікроскопічних препаратів збудників інвазійних хвороб.
 • Розробка і впровадження рекомендацій щодо проведення лікувально-профілактичних протипаразитарних заходів в тваринницьких господарствах.

 • З метою виявлення осередку паразитарної інвазії лабораторія проводить обстеження домашніх тварин та довкілля.


  Довідки за телефоном : (0532) 67-07-79 ; 066 – 168-53-90

  Справки и запись на прием

  Пн-Сб с 8-00 до 18-00

  Тел.: (0532) 50-67-90; 050-327-74-64
  Адм.: 095-092-55-29; 068-769-79-89

  E-mail: latona.poltava@gmail.com

  Секретар медичного центру Латона.

  Всегда к вашим услугам

  Лучшие врачи города и области помогут Вам в решении различных медицинских проблем, начиная от диагностики, и заканчивая индивидуальным подбором лечения. Каждому пациенту мы гарантируем внимательное отношение и высокий профессионализм наших специалистов.

  Есть проблемы со здоровьем? – Не откладывай лечение!

  Медицинский центр «Латона»


  Украина, г. Полтава, ул. Шевченко, 44, оф. 2 (2 этаж)
  Телефоны: (0532) 506-790, (+38) 050-327-74-64
  Администраторы: 095-092-55-29, 068-769-79-89